3triki

Słowo lifehack wciąż nie doczekało się w naszym języku godnego odpowiednika. To jednak nie ważne. Bardziej istotne jest to, że tego rodzaju triki ułatwiają nam życie. Pozwól, że podzielę się z Tobą takimi, które często mnie ratują.

1. Plama po dezodorancie

Nie zliczę ile razy kupiłam nowy kosmetyk tylko dlatego, że kolejna reklama głosiła:

„Nie zostawia białych plam na czarnych ubraniach!”

„Bez żółtych plam na białym!”

„Wysycha natychmiast!”

Żadna z tych reklam nie pokryła się z rzeczywistością. Staram się jak najbardziej wydłużyć czas między posmarowaniem pach a założeniem bluzki, wkładam ubranie bardzo ostrożnie, a i tak niemalże zawsze pojawi się jakaś smuga po dezodorancie. Na szczęście kilka lat temu poznałam trik, którym z przyjemnością się podzielę.

Gdy zauważysz choćby maleńką plamę po dezodorancie – reaguj natychmiast! Szybko zmocz róg ręcznika ciepłą wodą, odsącz i przetrzyj powstałą od kosmetyku smugę. Teraz masz mokrą plamę, wiem. Zostaw, niech sama wyschnie. Bo białego śladu już nie będzie. :)

2. Osad z kamienia na armaturze łazienkowej

Wiesz ile się trzeba namęczyć, aby zmyć go całkowicie. Musisz szorować, szorować, szorować… Czasem jest też takie miejsce, w którym woda  zbiera się częściej, więc nie sposób dopilnować błysku. Wtedy przyda Ci się cytryna.

Rozetnij owoc na pół i miąższem czyść osad. Po prostu potraktuj cytrynę jakby była gąbką do czyszczenia. Gwarantuję, że dawno nie miałaś takiej lśniącej łazienki…;)

breakfast-765412_1280

3. Idealne jajko na miękko

Ugotowanie jajka na miękko zawsze było dla mnie wyczynem. Muszę przyznać, że nawet nie podejmowałam się tego zadania. W domu rodzinnym gotował mi je mój tata, później robił to mąż. W końcu zdradził mi swój sekret i teraz sama potrafię zrobić idealnie płynne żółtko przy zupełnie ściętym białku.

Zagotuj wodę w garnku. Dodaj sól i ewentualnie odrobinę octu. Jajko połóż na łyżce i delikatnie włóż do wody. Postępuj tak tyle razy ile jajek chcesz ugotować.;) Od ostatniego jajka mierzymy czas. Dokładnie 6 i pół minuty. Możesz włączyć stoper. Po tym czasie należy szybko zalać jajka zimną wodą. Gotowe!

Tylko pamiętaj, to tajemnica!

Jeśli znasz jakiś super lifehack to koniecznie się podziel. Przecież wiesz, że potrafię dochować sekretów…;)

AnuŚka Bąbik-Daniło