gift-548301_1920

Zdradzę Wam sekret udanych prezentów. Choć do świąt i mikołajek jeszcze mnóstwo czasu to warto już teraz pomyśleć o upominkach. W ten sposób zwiększamy swoje szanse na trafiony podarunek.

1. Obserwuj

Każdy czasem ogląda rzeczy, które chciałby mieć. W Internecie, na sklepowych półkach. Odkłada z myślą, że nie jest to niezbędny wydatek? Już wiesz co podarować!

2. Rozmawiaj

Oczywiście unikamy pytania wprost: „co chcesz dostać?”, bo jak wiadomo niespodzianki to połowa sukcesu. Można jednak podpytywać o małe pragnienia, udawać, że chcemy się poradzić:
- Chcę sobie kupić nową paletkę, ale nie mogę się zdecydować. Która lepsza, Twoim zdaniem?

3. Słuchaj

To najlepsza metoda, ale czasochłonna. Ja informacje prezentowe przechowuje w swojej głowie przez cały rok.

Tata oglądając moje słuchawki stwierdził, że też musi sobie takie kupić, więc dostał je na najbliższą okazję. Babcia wspomniała, że chce kupić mobilny wieszak na ubrania – zdziwiona rozpakowała prezent imieninowo-urodzinowy. Mama zachwycała się kiedyś w sklepie kulą śnieżną grającą „Jingle Bells” i znalazła ją pod choinką.

4. Notuj!

Nasza pamięć lubi płatać figle i zapominać właśnie w tym momencie, gdy jesteśmy w sklepie. Dlatego zawsze mam przy sobie notes w telefonie;)

Takie zakupy z wyprzedzeniem mają kilka plusów.

  • Gdy myślisz o prezentach wcześniej, rozglądasz się też za okazjami, może akurat będzie promocja na wymarzoną sukienkę dla Twojej siostry?
  • Nie wydajesz pieniędzy za jednym zamachem, więc budżet nie odczuwa tego aż tak drastycznie.
  • Nie denerwujesz się robiąc zakupy „na ostatnią chwilę”.
  • Unikasz przedświątecznego tłumu w sklepach.

Sama większość prezentów gwiazdkowych już kupiłam lub zdecydowałam co podarować. Wtedy przed świętami zostaje już tylko piękne pakowanie. Polecam. :)

AnuŚka Bąbik-Daniło