toto

Kilka dni dzieli nas od mikołajek, nieco więcej czasu pozostało do Wigilii, ale grudzień to czas, w którym chyba każdy z nas myśli o prezentach. Jak podarować coś oryginalnego i nie zbankrutować? Wypisane prezenty można wykonać odręcznie lub na komputerze. Oto kilka inspiracji.

List

Kto dziś pisze listy? No właśnie, tym lepiej zaskoczyć bliskich taką niespodzianką. Możesz napisać list pochwalny, który poprawi humor, możesz też opisać piękne wspólne wspomnienia lub po prostu napisać od serca czego życzysz adresatowi. List można wysłać pocztą tradycyjną, wrzucić do skrzynki na listy lub po prostu podrzucić niepostrzeżenie (nawet pod choinkę). Świetną alternatywą są także małe liściki włożone chociażby do kieszeni kurtki, nawet bez okazji.

letters-482507_1920

Album

Nieco więcej pracy będzie wymagał opisany album, ale również ile więcej radości przyniesie obdarowanej osobie. Można wybrać kilka zdjęć i opisać własnymi słowami wspomnienie, które przywodzi ono na myśl. Dla bardziej ambitnych opcja „Podsumowanie wspólnych lat” – oczywiście w małym skrócie. To będzie pamiątka, do której z pewnością chętnie będzie się wracać.

Artykuł

Życie każdej osoby może być przedstawione w bardzo ciekawy sposób, wystarczy wybrać wyjątkowe zdarzenia i ewentualnie przedstawić je w nieco podkoloryzowanej formie. Możesz więc napisać artykuł, na przykład o swojej babci (lub mamie), w którym streścisz jej życie lub jakąś jego część. Dodatkowo przystrój tekst zdjęciami, wydrukuj, opraw w ramkę i podaruj. Zaskoczona mina gwarantowana!

Dyplom

Kto jest najlepszym tatą albo dziadkiem? No właśnie, przecież należą im się jakieś dyplomy! W treści można zawrzeć oficjalną formułkę „za zajęcie pierwszego miejsca w życiowym konkursie na najlepszego Tatę na świecie”, a poniżej wypunktować przykładowe zasługi:

 • nauka jazdy na rowerze,
 • pozwalanie na dłuższe wyjścia,
 • pożyczanie samochodu,
 • wspieranie podczas egzaminu,
 • trzymanie za rękę u dentysty.

Im bardziej osobiste sytuacje, tym większe będzie wzruszenie.

certificate-576788_1280

Pudełko radości

Możesz wziąć pudełko po butach lub nawet jeszcze większe, ale wystarczy również mała puszka czy pudełeczko prezentowe. Najważniejsza jest zawartość, czyli mnóstwo wypisanych przez Ciebie i zwiniętych karteczek. Jeśli ma być to prezent dla Twojej połówki, możesz pudełko zatytułować: „Kocham Cię, bo…” i na karteczkach wypisać cechy i sytuacje, które poprawią humor. Dla przyjaciela lub innej bliskiej osoby dobre będą opcje pod tytułem:

 • Jesteś świetny, bo…,
 • Uśmiechnij się, bo…,
 • Wylosuj w razie gorszego humoru.

Pamiętajcie, aby zawrzeć również te bardzo osobiste hasła, na przykład: „…bo, gdy zgubiliśmy się w Krakowie, tylko Ty wiedziałeś jak trafić do hotelu”.

Kupony na…

Mój mąż dostał taką „książeczkę czekową” na Dzień Chłopaka i uwierzcie mi, cieszył się jak dziecko. Bardziej niż z drogiego prezentu. Można zszyć w formie książeczki lub po prostu zapakować karteczki do małego pojemniczka. Na każdej piszemy „Kupon na…” i dodajemy coś od siebie. Wybrane propozycje:

 • dzień bez zmywania,
 • dziesięciominutowy masaż,
 • dzień spędzony tak jak chcesz,
 • zakończenie sprzeczki,
 • wybranie filmu,
 • twoje życzenie,
 • wyjście do kina.

Niby są to rzeczy, które można zrealizować bez jakichkolwiek kuponów, ale przecież każdy lubi mieć władzę. Bo jeśli zobaczysz podpisany przez siebie kupon to po prostu musisz go zrealizować, bez względu na okoliczności. ;) Podobny prezent można podarować każdej bliskiej osobie: przyjaciółce, czy rodzicom. Wtedy można wykorzystać hasła:

 • wspólna kawa DZIŚ,
 • przynajmniej 20 minut rozmowy TERAZ
 • i tym podobne. :)

kupon

Ciasteczka motywacyjne

Niedawno proponowałam Wam ciasteczka z wróżbą. Tym razem „nadzieniem” mogą być hasła motywacyjne lub komplementy. Gotowe smakołyki wystarczy umieścić w słoiczku, który można dodatkowo ozdobić. Takie ciastka, gdy będą zamknięte, mogą stać naprawdę długo. Dla leniwców mam oczywiście zamiennik – jeśli nie chcesz piec, możesz kupić cukierki i poprzyklejać do nich karteczki.

Sama ucieszyłabym się z każdego z powyższych prezentów. To przecież takie podarki, w  które jego twórca włożył serce, a to liczy się najbardziej.

AnuŚka Bąbik-Daniło

__________________________________________________________________
Jeśli spodobał Ci się ten tekst kliknij „Lubię to” na Facebooku. Chętnie przeczytam też Twój komentarz, zapraszam do dyskusji poniżej. Będzie to dla mnie znak, że Cię zainteresowałam. Nie musisz się rejestrować, możesz zaznaczyć opcję „Wolę pisać jako gość”.