Fotki_moje_

Nie jestem serialomaniaczką. Dopóki nie trafię na jakiś naprawdę dobry! Wtedy jestem wciągnięta całą sobą i zdarza się, że w ciągu dnia myślę o losach fikcyjnych bohaterów. Tak było z tymi trzema produkcjami, które kręcą się wokół zbrodni i działań policji.

True Detective

Hipnotyzujący. To chyba najlepsze określenie. Polecam pierwszy sezon, będący zamkniętą historią. Drugiego nie widziałam, bo zewsząd słyszę, że jest słaby i nie chcę sobie psuć wrażenia o całości.

True Detective

Główni bohaterowie to dwaj detektywi. W rolę jednego z nich wcielił się uwielbiany przeze mnie Matthew McConaughey. Rust i Marty są partnerami, ale wygląda na to, że niezbyt dobrze się rozumieją. Dostają jednak trudną sprawę, brutalne morderstwo, które może być powiązane z rytualnymi obrzędami. To właśnie te metafizyczne wątki dodają historii tajemniczości i jeszcze bardziej zaciekawiają.

Jeden sezon składa się zaledwie z ośmiu odcinków, więc można potraktować jako film rozłożony na tydzień codziennej porcji opowieści.

Luther

Tytułowy bohater jest policjantem, który stawia czoła nie tylko przestępcom, ale także własnej ciemnej stronie. W tą rolę wcielił się Idris Elba i zrobił to fenomenalnie, co podnosi dodatkowo wartość całego serialu. Nie jest to jednak jedyna postać, którą będziemy próbowali rozszyfrować.

Luther-Season-3-DCI-John-Luther

Nie musimy wcielać się w rolę detektywa, który chce odnaleźć przestępcę – ten jest nam znany od samego początku. Zaciekawienie wzbudza jednak taktyka. Jak daleko posunie się Luther?

Do nadrobienia macie cztery sezony.

Dexter

To chyba pierwszy serial, który mnie tak wciągnął. Zaczęłam go oglądać z moim ówczesnych chłopakiem, który dziś jest moim mężem. To był taki nasz poniedziałkowy rytuał, bo właśnie w pierwszy dzień tygodnia pojawiał się kolejny odcinek.

dexter3

Pracownik wydziału kryminalnego, specjalista od krwi, sumiennie wykonujący swoją pracę to jednocześnie bezlitosny morderca. Od tych, których ściga nocami różni się tylko jednym – czuje, że wymierza sprawiedliwość. Gdy zawodzi system prawny Dexter rozpoczyna swoje własne śledztwo. Jeśli wie, że podejrzany faktycznie jest mordercą, zabija go.

Byłam ogromną fanką kolejnych ośmiu sezonów i z przyjemnością obejrzałabym je jeszcze raz, ale pomijając kilka ostatnich odcinków, a szczególnie ten finałowy. Wiadomo, że jakoś skończyć trzeba, ale w tym przypadku zrobiono to niestety bardzo marnie.

Wasze ulubione seriale są bardzo mile widziane! Aktualnie sama jestem wciągnięta w nową opowieść i już nie mogę się doczekać aż dam Wam o niej znać, ale najpierw muszę obejrzeć do końca.

AnuŚka Bąbik-Daniło